news

16.09.2021

Odsłon: 289

Życie Warszawy ponownie w mistrzowskiej koronie!

Zespół Życia Warszawy triumfował w 48. edycji Mistrzostw Polski Dziennikarzy! W finałowym spotkaniu turnieju pod nazwą Energa Media Cup 2021, który odbył się w dniach 13-16 września w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem gracze ze stolicy pokonali obrońcę mistrzowskiego tytułu - zespół Wrocław - Banda Krzysia 33:26. Sponsorem tytularnym mistrzostw jest Energa z Grupy Orlen, a sponsorami głównymi Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto oraz Suzuki Motor Poland.

Na najniższym stopniu podium stanął debiutant w imprezie - Tygodnik Podhalański Basket, który w potyczce o trzecie miejsce okazał się lepszy od zespołu Katowic 40:33. Z kolei piąte miejsce zajął zespół Krakowa, który pokonał w decydującym meczu drużynę Media Kotwica 41:29.

Najlepszym strzelcem turnieju został Adrian Dyszkiewicz (Tygodnik Podhalański Basket) - 105 punktów, a w konkursie rzutów za 3 punkty triumfował Lucjan Kasprzak (Media Kotwica). Obaj otrzymali m.in. renomowane zegarki dostarczone przez partnera imprezy - firmę Aerowatch.

W pierwszej piątce mistrzostw znaleźli się:

• Piotr Kolisko (Wrocław)
  • Hubert Piątek (Wrocław)
  • Tomasz Sobiech (Życie Warszawy)
  • Michał Kowalski (Życie Warszawy)
  • Camille Stoch (Tygodnik Podhalański Basket)

Z kolei w drugiej piątce znaleźli się:

• Bartłomiej Ciszewski (Życie Warszawy)
  • Damian Filipowski (Wrocław)
  • Adam Marchacz (Katowice)
  • Hubert Ponicki (Kraków)
  • Roland Mleczko (Media Kotwica)

Warto dodać, że turniej był rozegrany piłkami Molten, oficjalnego partnera FIBA oraz Energa Basket Ligi. Sędzią głównym turnieju był uznany polski arbiter Grzegorz Ziemblicki, a o odpowiednie nawodnienie zawodników zadbały marki Oshee i Kinga Pienińska.

Sponsor tytularny Energa Media Cup 2021: Energa - Grupa Orlen Partnerzy:Totalizator Sportowy - Lotto, Suzuki Motor Poland, Molten, Aerowatch, InART, Browary Lubelskie Perła, Oshee, Kinga Pienińska.