Energa Media Cup

Proszę czekać...

Obraz

Historia

XXI wiek

2019 (11 zespołów) Wrocław I
2011 (18 zespołów) Życie po Życiu - Wrocław II - Katowice - Wrocław - Konin - Kraków - Warszawa - Włocławek - Polskikosz.pl - Życie po Życiu II - Ostrów Wlkp. - Bydgoszcz - Kołobrzeg - Gdańsk - Sieradz - Szczecin - Słupsk - Młode Media szczegółowe wyniki 2011
2010 (14 zespołów) Sportandmore.pl - Katowice - Kraków - Konin - Warszawa - Wrocław II - Włocławek - Wrocław - Ostrów Wlkp. - Sieradz - Polskikosz.pl - Szczecin - Pomorze - Dolny Śląsk szczegółowe wyniki 2010
2009 (19 zespołów) Życie Warszawy - Gdańsk - Katowice - Warszawa - Kraków - TVP - Konin - Włocławek - Wrocław - Ostrów Wlkp. - Podkarpacie - Wrocław II - Słupsk - Życie Warszawy 2.0 - Polskikosz.pl - Dolny Śląsk - Bydgoszcz - Szczecin - Eurosport szczegółowe wyniki 2009
2008 (19 zespołów) Życie Warszawy - Konin - Gdańsk - Kraków - TVP - Katowice - Podkarpacie - Warszawa - Życie Warszawy 2.0 - Dolny Śląsk - Sieradz - polskikosz.pl - PR Wrocław - Włocławek - Słupsk - Polska - Bydgoszcz - Wrocław II - Szczecin szczegółowe wyniki 2008
2007 (17 zespołów) Życie Warszawa - Kraków - PR Wrocław - Konin - Katowice - TVP - Gdańsk - Warszawa - Podkarpacie - Dolny Śląsk - polskikosz.pl - Ostrów Wlkp. - e-basket.pl - Włocławek - Szczecin - Bydgoszcz - Sieradz szczegółowe wyniki 2007
2006 (18 zespołów) Życie Warszawy - Konin - Katowice - Słupsk - Gdańsk - PR Wrocław - Kraków - Warszawa - Dolny Śląsk - Podkarpacie - Ostrów Wlkp. - Polskikosz - Włocławek - TVP - Zielona Góra - Szczecin - e-basket - Kurier Ostrowski szczegółowe wyniki 2006
2005 (12 zespołów) Życie Warszawy - Kraków - Gdańsk - Katowice - Konin - Słupsk - Dolny Śląsk - Warszawa - Ostrów - TVP - polskikosz.pl - Szczecin szczegółowe wyniki 2005
2004 (11 zespołów) Życie Warszawy - Dolny Śląsk - Zielona Góra/Gorzów - Katowice - Kraków - Ostrów - Warszawa - Warszawa TVP - Gdańsk - Old Stars/Refs - Szczecin szczegółowe wyniki 2004
2003 (12 zespołów) Życie Warszawy - Katowice - Zielona Góra - Dolny Śląsk - Gdańsk - Kraków - Warszawa - Warszawa TVP - Wrocław - Konin - Szczecin - Old Stars
2002 (13 zespołów) Życie Warszawy - Kraków - Zielona Góra - Gdańsk - Dolny Śląsk - Warszawa - Katowice - Konin - Wrocław - TVP - Szczecin - Old Stars
2001 (12 zespołów) Media Warszawa - Katowice - Zielona Góra - Kraków - Radio Zet Warszawa - Wrocław - Warszawa - Konin - Gdańsk - Szczecin - Old Stars - Poznań
2000 (12 zespołów) Warszawa - Poznań - Kraków - Radio Zet - Katowice - Wrocław - Szczecin - Głogów - Gdańsk - Konin - Nowa Sól

lata 90.

1999 (11 zespołów) Radio Zet Warszawa - Warszawa - Kraków - Poznań - Wrocław - Katowice - Szczecin Prasa - Konin - Głogów - Rzeszów - Szczecin TVP
1998 (12 zespołów) Poznań - Warszawa - Kraków - Szczecin TVP - Katowice - Wrocław - Konin - Szczecin Prasa - Głogów - Bydgoszcz - Radom - Rzeszów
1997 (12 zespołów) Warszawa - Lublin - Poznań - Zakopane - Kraków - Szczecin - Bydgoszcz - Rzeszów - Katowice
1996 (11 zespołów) Warszawa - Katowice - Lublin - Szczecin TVP - Poznań - Kraków - Rzeszów - Zakopane - Szczecin Prasa - Wrocław - Konin
1995 (6 zespołów) Szczecin TVP - Warszawa - Kraków - Szczecin Prasa - Zakopane - Konin
1994 (10 zespołów) Warszawa - Lublin - Kraków - Szczecin - Białystok - Zakopane - Konin - Wrocław - Łódź - Poznań
1993 (6 zespołów) Kraków - Lublin - Warszawa - Zakopane - Konin - Poznań
1992 (8 zespołów) Lublin - Kraków - Konin - Poznań - Szczecin - Zakopane - Wrocław - Łódź
1991 (6 zespołów) Lublin - Kraków - Warszawa - Zakopane - Białystok - Konin
1990 (4 zespoły) Lublin - Poznań - Szczecin - Katowice

lata 80.

1989 (7 zespołów) Kraków - Poznań - Lublin - Warszawa - Szczecin - Wrocław - Białystok
1988 (11 zespołów) Kraków - Warszawa - Poznań - Lublin - Gdańsk - Szczecin - Małopolska - Łódź - Wrocław - Rzeszów - Katowice
1987 (12 zespołów) Warszawa - Lublin - Kraków - Poznań - Łódź - Gdańsk - Szczecin - Kielce - Wrocław - Białystok - Małopolska - Katowice
1986 (10 zespołów) Kraków - Poznań - Warszawa - Lublin - Łódź - Kielce - Wrocław - Rzeszów - Katowice - Szczecin
1985 (10 zespołów) Kraków - Warszawa - Lublin - Poznań - Łódź - Katowice - Wrocław - Kielce - Gdańsk - Rzeszów
1984 (11 zespołów) Kraków - Warszawa - Lublin - Poznań - Łódź - Gdańsk - Katowice - Rzeszów - Kielce - Kraków II - Wrocław
1983 (11 zespołów) Warszawa - Lublin - Poznań - Wrocław - Zielona Góra - Kraków - Katowice - Kraków II - Rzeszów - Bielsko-Biała - Kielce
1982 nie było mistrzostw
1981 (6 zespołów) Kraków - Warszawa - Lublin - Poznań - Bielsko-Biała - Rzeszów
1980 (6 zespołów) Kraków - Warszawa - Lublin - Gdańsk - Katowice - Wrocław

lata 70.

1979 (7 zespołów) Warszawa - Kraków - Lublin - Wrocław - Katowice - Rzeszów - Kielce
1978 (8 zespołów) Warszawa - Kraków - Gdańsk - Wrocław - Kielce - Łódź - Lublin - Rzeszów
1977 (8 zespołów) Warszawa - Kraków - Mazowsze - Rzeszów - Lublin - Łódź - Wrocław - Poznań
1976 (12 zespołów) Warszawa - Kraków - Gdańsk - Mazowsze - Łódź - Poznań - Wrocław - Rzeszów - Zielona Góra - Lublin - Kielce - Katowice
1975 (9 zespołów) Warszawa - Kraków - Gdańsk - Mazowsze - Kielce - Poznań - Rzeszów - Zielona Góra - Lublin
1974 (8 zespołów) Warszawa - Kraków - Rzeszów - Wrocław - Opole - Łódź - Gdańsk - Katowice
1973 (7 zespołów) Warszawa - Kraków - Opole - Kielce - Katowice - Łódź - Wrocław - Gdańsk
1972 (5 zespołów) Warszawa - Kraków - Poznań - Rzeszów - Wrocław
1971 (9 zespołów) Warszawa - Kraków - Opole - Rzeszów - Bydgoszcz - Katowice - Kielce - Łódź - Zielona Góra
1970 (8 zespołów) Warszawa - Kraków - Bydgoszcz - Łódź - Rzeszów - Opole - Zielona Góra - Kielce

lata 60.

1969 (6 zespołów) Warszawa - Kraków - Kielce - Bydgoszcz - Łódź - Opole
1968 (4 zespoły) Warszawa - Kraków - Bydgoszcz - Kielce
1967(3 zespoły) Warszawa - Kraków - Kielce

Podsumowanie historyczne

Łącznie brały udział 37 różne drużyny.

najwięcej występów: Kraków 39, Warszawa 38, Wrocław 26
najwięcej złotych medali: Warszawa 19, Kraków 8, Życie Warszawy 7, Lublin 3
najwięcej medali: Kraków 32, Warszawa 30, Lublin 15
 

Dorobek poszczególnych drużyn

 

Zespół występy złoto srebro brąz najlepsze miejsce
Kraków 39 8 18 6 1
Warszawa 38 19 8 3 1
Wrocław 26 - - 1 3
Katowice 25 - 3 1 2
Poznań 23 1 4 4 1
Lublin 21 3 5 7 1
Rzeszów / Podkarpacie 21 - - 1 3
Szczecin 20 - - 1 3
Gdańsk 18 - - 4 3
Kielce 15 - - 2 3
Łódź 15 - - - 4
Konin 15 - 1 1 2
Zielona Góra 10 - - 4 3
Życie Warszawy / Media W-wa 7 7 - - 1
Zakopane 7 - - - 4
Bydgoszcz 7 - - 2 3
TVP S.A. 6 - - - 8
Dolny Śląsk 6 - 1 - 2
Opole 5 - - 2 3
Ostrów Wlkp. 4 - - - 6
Szczecin TVP 4 1 - - 1
Białystok 4 - - - 5
Old Stars 4 - - - 10
Głogów 3 - - - 7
Radio Zet 3 1 - - 1
Mazowsze 3 - - 1 3
Bielsko - Biała 2 - - - 5
Kraków II 2 - - - 8
Małopolska 2 - - - 7
Słupsk 2 - - - 4
Włocławek 2 - - - 13
e-basket.pl 2 - - - 13
Kurier Ostrowski 1 - - - 18
Sieradz 1 - - - 17
Radom 1 - - - 11
Nowa Sól 1 - - - 11

Sponsor tytularny

Energa

Plan turnieju

  • Poniedziałek, 4 kwietnia

    • 21:00 Losowanie w COS Zakopane
  • Wtorek, 5 kwietnia

    • 08:00 - 20:00 Mecze
    • 21:00 Piwkarzyki, Piekiełko
  • Środa, 6 kwietnia

    • 08:00 - 20:00 Mecze
    • 21:00 Wieczór Góralski
  • Czwartek, 7 kwietnia

    • 09:00 - 15:00 Mecze COS Zakopane
    • 15:00 Ceremonia zakończenia turnieju

Partnerzy Energa Media Cup 2022

Lotto Suzuki Zakłady Mięsne BM Kobylin Aerowatch 4F Krajowa Spółka Cukrowa Molten InArt GCM Oshee Kinga Pienińska

Patroni Energa Media Cup 2022

Energa Basket Liga PZKosz