Orlen Media Cup

Proszę czekać...

Obraz
news

20.03.2024

Odsłon: 446

Niespodzianka za niespodzianką - za nami dwa dni rywalizacji

Brak obrońcy tytułu – Życia Warszawy – sprawił, że chętnych do wstąpienia na tron jest w tym roku przynajmniej kilka ekip. Już jutro tytułem mistrzowskim będą mogły się chwalić ekipy SK Team lub Wrocław – Banda Krzysia. To one zmierzą się w wielkim finale.

Zwłaszcza postawa ekipy SK Team jest dużą niespodzianką in plus podczas tego turnieju. Zespół, który prowadzi doskonale znany w światku koszykarskim Mirosław Noculak, a nad sprawami organizacyjnymi czuwa Maciej Gambit Turowski przebojem wdarła się do finału. Wprawdzie grupowe zmagania SK Team jako jedyna spośród rozstawionych drużyn nie zakończyła na pierwszym miejscu premiowanym awansem od razu do ćwierćfinału, ale w drugim etapie piąta przed rokiem ekipa prezentuje się wyśmienicie.

Facebook: https://www.facebook.com/mistrzostwapolskidziennikarzy

Jej rywalem w walce o tytuł będzie zeszłoroczny wicemistrz czyli drużyna z Wrocławia. Wprawdzie półfinałową rywalizację przegrała z innym objawieniem turnieju – zespołem MBA Kraków, ale rywale wskutek gry nieuprawnionego zawodnika zostali zdyskwalifikowani.
Wskutek dyskwalifikacji ekipa Konina bez walki zajmie trzecie miejsce. Brązowy medalista sprzed roku świetnie radził sobie aż do półfinału. Dopiero na tym etapie murem nie do przejścia okazała się drużyna SK Team, która wygrała 38:26.

Poza strefą medalową znalazła się ekipa Katowic, która tradycyjnie już przyjeżdża z dużymi nadziejami, ale tym razem prezentowała się na parkiecie słabo i pozostanie jej walka o czwarte miejsce z drużyną Tygodnika Podhalańskiego. Zakopiańska ekipa zaczęła od dwóch porażek i dopiero w barażu o miejsce w ćwierćfinale odniosła pierwszą wygraną.

O 6 miejsce powalczą drużyny Bydgoszczy i Przyjaciół oraz Gdańska, o 8 lokatę zmierzą się Team KRK i debiutanci w Mistrzostwach Polski – drużyna Artyści do kosza prowadzeni przez byłego reprezentanta Polski Szymona Szewczyka. We wtorkowy ranek jako pierwsi wybiegną zaś na parkiet zawodnicy Totalizatora Sportowego i Polsatu Sport by zagrać o 10 miejsce.

Na 12 lokacie mistrzostwa zakończy MBA Kraków z powodu protestu i dyskwalifikacji z uwagi na udział nieuprawnionego zawodnika.

Warto dodać, że w środę poznaliśmy najlepszego zawodnika w rzutach za 3 punkty. W czteroosobowym finale najlepszy okazał się reprezentant SK Team Karol Śliwa (6 trafień na 15 prób). W finałowej potyczce rywalizował on z Jonatanem Wyszkowskim (Gdańsk) – 4 trafienia, Pawłem Łygą (Wrocław) oraz Przemysławem Pietrzakiem (Bydgoszcz i Przyjaciele) po 2 trafienia.

 

Sponsorem tytularnym mistrzostw Polski jest Grupa Orlen. Partnerami imprezy są Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto oraz Suzuki i Colloseum. Partnerami technicznymi mistrzostw są Aerowatch, PZKosz i 4F, a wydarzenie wspierają ponadto Labotiga, Molten, Gaminate, Oshee, Kinga Pieninska, inArt, Perła, Orlen Basket Liga, LeScandale, Piekiełko i SK Store.

Sponsor tytularny

Orlen

Plan turnieju

 • Poniedziałek, 18 marca

  • 21:00 Losowanie w COS Zakopane
 • Wtorek, 19 marca

  • 08:00 - 20:00 Mecze
  • 21:00 Piwkarzyki, Piekiełko
 • Środa, 20 marca

  • 08:00 - 20:00 Mecze
  • 21:00 Casino Night Party, Le Scandale
 • Czwartek, 21 marca

  • 09:00 - 15:00 Mecze COS Zakopane
  • 15:00 Ceremonia zakończenia turnieju

Partnerzy Orlen Media Cup 2024

Lotto Suzuki Colosseum Aerowatch 4F Gaminate Molten SK Store Labotiga InArt Oshee Kinga Pienińska Le Scandale Piekiełko

Patroni Orlen Media Cup 2024

Orlen Basket Liga PZKosz