news

07.04.2022

Odsłon: 1424

Życie Warszawy Mistrzem Polski Dziennikarzy!

Życie Warszawy pokonując w finale Katowice 30:25 zostało mistrzem Polski Dziennikarzy. Turniej rozgrywany w Zakopanem pod nazwą Energa Media Cup 2022 warszawiacy wygrali drugi raz z rzędu. 12 punktów dla wygranych zdobył Michał Kowalski.

W meczu o trzecie miejsce Wrocław - Banda Krzysia pokonał Konin 26:21. Dla Konina był to niezwykle udany powrót na mistrzostwa Polski dziennikarzy po ośmiu latach. Na miejscu piątym uplasował się Tygodnik Podhalański, a na dalszych Bydgoszcz i Przyjaciele, SK Team, Szczecin, MBA Kraków, TeamKRK, Słupsk i Przyjaciele oraz Totalizator Sportowy.

Konkurs Molten Trójki wygrał Michał Jędrzejkowski z Życia Warszawy, który w finale trafił 9 na 15 rzutów. Okazał się lepszy od Lucjana Kasprzaka (Słupsk i Przyjaciele), Pawła Łygi (Wrocław Banda Krzysia) oraz Krzysztofa Kaczmarczyka (Katowice).

Najlepszym strzelcem turnieju został Maciej Staszewski reprezentujący ekipę Bydgoszcz i Przyjaciele. W sześciu meczach zdobył 108 punktów i o dwa punkty, wyprzedził drugiego w klasyfikacji Łukasza Bielę.

Sponsorem głównym Energa Media Cup 2022 jest Energa z Grupy Orlen. Partnerami turnieju są Totalizator Sportowy - właściciel marki Lotto, Suzuki Motor Poland, ZM BM Kobylin, Molten, Aerowatch, Polski Cukier, 4F, Gnieźnieńskie Centrum Medyczne, InArt, Browary Lubelskie - Perła, Oshee oraz Kinga Pienińska.